„Ako vyzerá Pán Boh? Hovorí po čínsky? Koľko je na nebi hviezd?“ Zvedavé otázky, ktoré deti úprimne a bez okolkov kladú, neraz narážajú na hranice dospelých. V trinástich príbehoch plných fantázie i vážnych tém pozýva básnik a spisovateľ Rainer Maria Rilke nielen hľadať Boha, ale aj s ľahkosťou čeliť životu a jeho výzvam.
Určené sú deťom i dospelým, ich spoločným menovateľom je otvorenosť a túžba hľadať nekonvenčné odpovede.
Rainer Maria Rilke (1875 – 1926)
Básnik a spisovateľ sa narodil v pražskej rodine nemeckého úradníka a patrí medzi najvýznamnejších nemecky píšucich básnikov na prelome 19. a 20. storočia. Jeho život i tvorba sú poznačené nepokojom, bolesťou i ustavičným kontroverzným hľadaním Boha. Básnikovo dielo sa riadi hlavným princípom – získať odvahu na nemožné a dotknúť sa božského na hranici jazyka.
Príbehy o milom Pánu Bohu sú raným dielom autora. Prvý raz vyšli v roku 1900 a mladý básnik ich napísal za sedem po sebe idúcich nocí. „Myslím, že v tejto knihe je zopár zrniek, z ktorých môžu vyrásť stromy,“ napísal priateľovi krátko po tom, čo vyšli.
Táňa Svatošová (1964)
Akademická maliarka pochádza z Bratislavy a žije v Prahe. Študovala na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe v ateliéri knižnej kultúry a písma u prof. Jana Solpera a na Národnej škole umenia a dizajnu (ENSAD) v Paríži v ateliéri ilustrácie a typografie u prof. Giovanniho Gianniniho. Vo svojej tvorbe sa venuje hlavne maľbe, kaligrafii, ako aj výtvarným projektom a realizáciám v architektúre. Medzi jej najznámejšie diela patrí Hrabalova stena v Prahe-Libni.
V Spolku svätého Vojtecha jej v roku 2023 vyšla ako autorské dielo Krížová cesta nádeje.